פטריות מאכל אקזוטיות שאוקלמו בארץ- הוצגו לראשונה בתערוכה החקלאית של מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון בגליל - מאתר האיחוד החקלאי

הפטריות בעלות איכות גבוהה, מרקם מעודן וטעם מיוחד שזכו לשבחים משפים בארץ שבדקו את איכותה

תרומה לאיכות הסביבה- הפטריות החדשות גדלות על מצע של רסק גזם עצי פרי- בשונה ממצע הגידול הסטנדרטי הקומפוסט (מן החי)

גידול פטריות באזור שטח חקלאי משתלם מאחר והפטריות גדלות על מצע בקומות , גידול הפטריות בגליל- הולך ומתפתח לאור הביקוש ולאור התשואה לחקלאי מגידול זה.

שתי פטריות מאכל אקזוטיות חדשות, הוצגו לראשונה בתערוכה החקלאית של מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון
פטריית הצפצפה השחורה (Agrocybe aegerita) ופטריית הצדפה המלכותית (Pleurotus eryngii). מו"פ צפון, במימון קרן המדען הראשי במשרד החקלאות, החל בפיתוח טכנולוגיות גידול של פטריות אלה לפני כשלוש שנים, ועתה הן נע-יועברו לגידול ופיתוח אצל חקלאים וישווקו בארץ.

גודל הפטרייה קטן, צומחת באשכולות, ובעלת חיי מדף של עד 10 ימים בקירור. כחלק מבדיקות פוטנציאל השיווק למסעדות גורמה ולא רק לצרכנים פרטיים, הועברה הפטרייה לטעימות ובישול למסעדות מובחרות ולשפים ברחבי הארץ, והתקבלו תגובות נלהבות באשר לאיכות ולטעם הטוב והמיוחד של הפטרייה.

ד"ר עופר דנאי-מנהל תחום פטריות במו"פ צפון אומר, כי הפטריות החדשות השייכות לזני פטריות אקזוטיות, נבחרו לפיתוח מאחר והיקף הביקוש שלהם במדינות המערב הולך וגדל בשנים האחרונות, תוך שמירה על רמת מחירים גבוהה ביחס למחיר פטריית השמפיניון הנפוצה.
ד"ר דנאי מוסיף, כי מאחורי פיתוח הפטרייה עומדת תפיסה רעיונית של פיתוח בר-קיימא, לכן משהתקבלה בשנת 2006 החלטה משותפת למשרד החקלאות ולמשרד לאיכות הסביבה לאסור שריפת גזם חקלאי, ומכיוון שגידול על מצע קומפוסט מחייב תהליך ייצור יקר יחסית, עקב דרישות של איכות הסביבה למניעת פליטת ריחות הנוצרים בתהליך הייצור,הוחלט במו"פ צפון לנסות ולגדל את הפטריות על מצע גידול המורכב מתערובת של קש עם רסק גזם של עצי פרי. שיטת גידול זו עשויה להוות פתרון טוב לבעיית הריח, למחזור הגזם, להפחתת שריפת גזם ותרומה לאיכות הסביבה. עוד מוסיף דנאי, כי נעשו בדיקות התאמה של רסק גזם של עצי פרי שונים, במטרה למצוא את סוג הגזם המתאים לכל זן פטרייה.

ד"ר עופר דנאי אומר: "ענף פטריות המאכל בישראל נמצא בתנופת פיתוח בשנים האחרונות, משום שאינו נזקק לקרקע חקלאית ולמכסות מים, אלא גדל בחדרי גידול מבוקרי אקלים בקומות החוסכות שטח. היקף יצור הפטריות בגליל הוכפל בשנים האחרונות, ובשנת 2007 יוצרו בארץ כ- 8,000 טון פטריות, מתוכם כ- 6,500 טון (81%) יוצרו ביישובי קו העימות בגליל והיתרה בשאר אזורי הארץ. כ- 80% מהפטריות המיוצרות הן מסוג שמפיניון והשאר הן מסוג ירדן וחורש (Portabella) שהוכנסו לגידול ע"י מו"פ צפון בשנים האחרונות. עם הקמת הענף בגליל לפני 30 שנה, גודל חדרי הגידול שהוקמו היה כ- 120 מ"ר מיטות גידול, וכיום מקימים חדרי גידול בשטח של 400-600 מ"ר גידול".

הקמת חדרי גידול גדולים מאפשרת את הקטנת ההשקעה למ"ר, מפחיתה את כמות העבודה הנדרשת למ"ר, תוך קבלת בקרת אקלים מדויקת בתחום צר של פרמטרים אקלימיים, דבר שמאפשר קבלת תפוקות יבול גבוהות. מגדלי הפטריות ומתיישבים בגליל מבקשים למצוא סוגי פטריות חדשים שיוכלו לגדל עם יתרון כלכלי יחסי ולקבל תמורתם מחיר גבוה בשוק הפטריות הישראלי, המתאים כיום לקליטת מיני פטריות חדשים, לאור התפתחות התחום הקולינארי בארץ ובפרט בגליל.